Hizmetlerimiz

Diş Eti Hastalıkları

Diş eti hastalığı nedir?

Hiçbir zaman ağzınızın ‘hastalanmayacağını’ düşünüyorsanız yanılıyorsunuz! Diş eti hastalığı oldukça yaygındır ve her yaşta oluşabilir. Diş eti hastalığı, dişlerin üzerinde ve aralarında biriken bakteri plağıyla başlar ve bundan sonra hızla gelişebilir.

Bakteri plağı, yemek sonrası dişlerde biriken yiyecekler ve bakteriler nedeniyle oluşur. Fırçalamayla giderilmezse, diş etleri iltihaplanabilir. Buna gingivit denir.
Gingivit tedavi edilmezse, diş etleri çekilir. Bu da dişlerin diplerinde, düzgün biçimde fırçalamayı gittikçe daha da zorlaştıran ufak bir ‘cep’ oluşmasına neden olur.
Bakteri plağı temizlenmedikçe, sertleşerek tartara dönüşebilir.
Tartar birikmeye devam edince de diş etleri daha fazla tahriş olarak iltihaplanır ve bu da diş eti hastalığına neden olabilir.

İleri diş eti hastalığı (periodontit)

Tartar birikmesi ile oluşan iltihaplanma dişlerin etrafındaki kemikleri etkilemeye başlar-diş kökünün bir kısmı görünür hale dahi gelebilir. Diş hekimleri bu durumu kronik periodontit olarak adlandırmaktadırlar ve bu problem dişin kendiliğinden düşecek kadar gevşemesine veya bir diş hekimi tarafından çekilmesine yol açabilir.

Semptomları nelerdir?

Diş eti hastalığı olan birçok kişi bunun farkında değildir, çünkü çoğu zaman bu hastalık ‘sessiz’dir, yani herhangi bir ağrıya veya semptoma sebep olmaz. Yine de bu problemin erken aşamasında olduğunuzu işaret eden birkaç nokta vardır:

Diş eti hastalığının ilk işareti, dişlerinizi fırçalarken diş etlerinizin kanamasıdır.
Diş etleriniz şişebilir, kızarabilir ve rahatsızlığa yol açabilir.
Nefesiniz kötü kokabilir.
Ağzınızda hoş olmayan bir tat hissedebilirsiniz.
Daha da ilerleyen diş eti hastalıkları, dişlerin gevşemelerine ve hatta diş etlerinde apse oluşmasına yol açabilir.

En fazla risk altında olan kimlerdir?

Her ne kadar herkesin diş eti hastalığına yakalanma ihtimali olsa da, dişlerini düzenli olarak temizlemeyen ya da doğru olarak temizlemekte zorlanan kişilerin bu hastalığa yakalanmaları daha olasıdır. Diş telleri, protez dişler veya diş şeklinde ve yapısındaki anormallikler, o bölgeye diş fırçasıyla ulaşmayı oldukça zorlaştırır.

Diş eti hastalığına yol açabilecek diğer nedenler şunlardır:

Sigara, diş eti hastalıklarına sebep olabilecek başlıca risk faktörlerinden biridir. Sigara içmek aynı zamanda diş eti hastalığı tedavisinin başarılı olma şansını da düşürür.
Kadınlarda hormonal değişiklikler diş etlerinin hassasiyetini arttırarak, gingivitin oluşmasına zemin hazırlayabilir.
Tükürüğün ağzı koruyucu bir etkisi vardır. Tükürük akışının herhangi bir sebeple azalması ağzı diş eti hastalığı gibi enfeksiyonlara karşı savunmasız hale getirir.
Ne yazık ki, kimi insanlar diş eti hastalığına diğerlerinden daha yatkındır.

Diş Eti Kanaması Neden Olur ?

 • Yetersiz ağız hijyeni
 • Plaklar nedeniyle oluşan diş eti hastalıkları
 • Dişlerde biriken bakteri plaklarının sertleşmesi nedeniyle oluşan diş taşları
 • Sigara tüketimi
 • Sorunlu protezler , uygunsuz köprüler ve problemli dolgular
 • A , C , K vitimani eksiklikleri
 • Kan sulandırıcı ilaç kullanımı
 • Hamilelik nedeniyle hormonlardaki düzensizliklerin ağız florasını bozması
 • Trombositopeni yani kanda trombosit miktarının düşük olması
 • Lösemi, siroz, pernisiyöz anemi ,pemfigoid , temporal artreit, skorbüt , diyabet , hiv gibi hastalıkların yan etkisi de olabilir.

Çocuk Diş Hekimliği

Pediatrik diş hekimliği, teknik pedodonti açısından, çocuklar ve ergenler için tedaviler içeren diş hekimliği sektörüdür.

Süt dişleri

” Süt dişleri ” olarak bilinen süt dişi dişleri , üçüncü ila dördüncü yaşları arasında kendini gösterir ve toplamda 20’dir.
Süt dişlerinin kalıcı dişler için yer açmak için çok kesin ve çok önemli bir amacı vardır.
Süt dişlerinin izlenmesi, diş çürüğüne doğal yatkınlık ve diş çürümesine erişen diş çürükleri ve diğer travmaların hızlılığı göz önüne alındığında daha da önem kazanmaktadır.

Süt dişlerinin erken kaybedilmesini önlemek ve dengeli dişlerin düzgün şekilde büyümesini sağlamak için çocuklara periyodik muayeneler için dişhekimi getirmek de önemlidir.
Pedodontik tedaviler yetişkin diş tedavileri  aynıdır , tek farklar kullanılan malzemelerde olabilir, aslında yeniden emilmesi zor olan materyallerin kullanılmasından kaçınmaya çalışırız.
Bogian diş kliniği pediatrik diş hekimliğinde uzmanlaşmıştır, tüm becerilerimizi ve küçükler için çifte gülümsemeyi sağlıyoruz. Çocuklarınızın diş sağlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İmplant

İmplant, kaybedilen dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen yapay köklerdir. İmplant tedavisi, daha önce yapılan tedavilerden daha estetik, konforlu ve sağlıklıdır. Hareketli damak yapıları kişinin günlük hayatında konuşma ve çiğneme fonksiyonlarını buna bağlı olarak yaşam konforunu olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Bu nedenle kişinin kendi dişi kadar doğal olan implant, sağlık açısından olduğu kadar estetik açıdan da kişiyi tümüyle tamamlayan bir tedavi yöntemidir. İmplantuygulaması gülümsemenizi tamamlayan ve görsel anlamda öz güveninize size tekrardan kazandırabilen önemli bir tedavidir.

İmplantlar, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar kazandırmak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen, dokuya uygun, dayanıklı, ileri teknoloji ürünü titanyumdan yapılan yapay diş kökleridir.

İmplantlar size çok daha düzün ve doğal bir gülüş, konuşma yeteneği ve etkin çiğneme fonksiyonu sağlarlar.

İmplantlar size çok daha düzün ve doğal bir gülüş, konuşma yeteneği ve etkin çiğneme fonksiyonu sağlarlar.


İmplantların yapıldığı durumlar :

Tek veya daha fazla diş eksiklikleri:
Tek diş eksikliklerinin implant ile tedavi edilmesi, köprü ile restore edilmesine göre daha koruyucu bir tedavi şeklidir.Köprü protezi yapılabilmesi için sağlıklı dişlerin küçültülerek üzerlerinin kaplanması gerekecektir ve bu köprünün belirli aralıklarla değiştirilmesini gerektirir ki bu da ayrı bir ekonomik yüktür. Bunun yerine eksik diş veya dişlerin boşluğuna yerleştirilecek implantlar sayesinde yandaki dişlerde herhangi bir işleme gerek kalmadan yani sağlıklı dişlere zarar verilmeden tedavi tamamlanabilir.
Tam dişsizlikler
Ağızda hiç diş kalmamışsa bulantı refleksi ve protezin tutuculuğunun yeterli olmaması nedeniyle hareketli protez kullanılamıyorsa, implant destekli protezler ile sabit restorasyonlar yapıp kişiye doğal çiğneme fonksiyonunu gülüşünü ve konuşma yeteneğini geri kazandırmak çok kolaydır.


İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?
İmplant Tedavisinin Aşamaları Nelerdir?

1-İmplant Muayenesi ve Hastaya Özel Planlama:

Muayene aşamasında detaylı bir ağız içi muayene ile dişetleri, alt ve üst çenenin ve dişlerin birbirleriyle ilişkileri gibi durumlar incelenir. Uygulanacak implantların sayısı boyu tipi implantların üstüne yapılacak protezler kararlaştırılır. Klasik radyografilerin yanı sıra bazı vakalarda üç boyutlu tomografi alınarak da planlama yapılabilir.


2- İmplantın Vücuda Konması :

Gerekli bilgi ve tecrübeye sahip her  diş hekimi implant yapabilir. Protezi yapacak hekimin implant yapıyor olması aşamaların takibi ve sürekliliği açısından avantaj yaratmaktadır. İmplantın yerleştirilmesi diğer diş tedavileri gibi lokal anestezi ile yapılır. İnsizyon dişeti üzerinden yapılarak kemikte uygun aletlerle implantın yerleştirileceği yuva açılır. İmplant bu yuvaya yine özel aletler kullanılarak yerleştirilir. İşlem, uygulanacak olan implantların sayısına veya vakaya bağlı olarak genelde 30 ile 60 dakika arasında sürebilmektedir.

3-İyileşme ve Vücuda Tutunma Safhası:

İmplant yerleştirildikten sonra, kemikle bütünleşmesi için belli bir zaman geçmesi gerekmektedir. Bu süre ( hastadan hastaya değişmekle birlikte ) genelde alt çene için 2, üst çene için ise 4 aydır. Bu süre içerisinde hastaya geçici bir protez uygulanabilir. Hastalar uygulanan implantların üzerine direk çiğneme yükü vermeden normal beslenmelerini yapabilir.

4- Protez veya Porselenlerin Takılması:

İyileşme süresi tamamlanıp implant çevresi tamamen yeni kemikle dolduktan sonra, implantın üzerine üst yapısı yerleştirilir.Daha önce planlaması yapılan protez için ölçü alınır. Protez tek bir kron, köprü, parsiyel veya tam protez şeklinde yapılabilir.

İmplantlarla İlgili En Çok Merak Edilenler:

İmplant fiyatları 2019 yılında döviz kurlarındaki artışa paralel olarak artmıştır. En iyi implant markalarını veya da yerli implant markalarını soran oldukça fazla hastamız var. Burada en önemli konu doktorunuzun sizin için en iyi tedaviyi uygulayacağına olan inancınızdır.
İmplant zararlı mı sorusuna verilebilecek en kısa ve doğru yanıt elbette implant zararlı değildir. Dünyada her yıl milyonlarca implant uygulanmakta ve takip edilmektedir.
Tek diş implant fiyatları dönemsel olarak değişmektedir. Zira implantın asıl fiyatını belirleyen adedi değil uygulanacak cerrahi prosedür ve üzerine yapılacak porselen veya protez çeşididir.

İmplant tedavisi sigara içen kişilere de uygulanmaktadır. Ancak burada unutulamaması gereken , sigaranın implant yapılacak kişinin gerek ağız sağlığına gerekse de genel sağlığına olumsuz etkilerinin olacağıdır.

Diş Hijyeni ve Profilaksisi

Diş hijyeni nedir ve nelerden oluşur?

Diş hijyeni, ağız boşluğunu temizlemeyi ve korumayı amaçlayan tüm uygulamaları ifade eder.

Bu işlem hem diş fırçası hem de diş ipi gibi geçerli aletler sayesinde hem ev düzeyinde hem de daha profesyonel bir şekilde veya güvenilir diş hekiminiz tarafından yapılmalıdır.

Bu, ölçeklendirme hedefi olan profesyonel diş hijyeni anlamına gelir.
Profesyonel ekipman ve ürünler kullanılarak yapılan bu prosedür, dikkatli diş hekimliği hijyeninin bile çözemediği tartar ve plakların derinden uzaklaştırılmasını sağlar.

Tartar ve plak, diş ve diş etlerinin en kötü düşmanları.

Plak, ağız boşluğunun farklı alanlarında meydana gelen ve bakteri oluşumunu tetikleyen ana etkenlerden biri olan bakteri birikiminden başka bir şey değildir.

Plak sık ve doğru evde kullanılan diş hijyeni uygulaması sayesinde çıkartılmazsa, risk kireçlenmesi ve tartar hale gelmesidir.

Bahsedildiği gibi, evdeki elimizdeki aletler plak ve tartarın% 100’ünü çıkarmak için yeterli değildir ve bu nedenle daha ciddi patolojilerde dejenerasyondan kaçınmak için en az altı ayda bir ölçeklendirme tedavileri öneriyoruz.

Diş hijyeni için ipuçları.

Evde mükemmel ağız hijyeni olan hastalarda da belirtildiği gibi, yılda en az iki kez ölçeklendirme yapılması önerilir.
Bunlar genel endikasyonlardır çünkü mükemmel oral hijyene sahip iki kişide bile tartar oluşumu, kişisel bir yatkınlık gibi öznel faktörlere maruz kalmaktadır.
Ana
ipucu : Dişlerinizi düzenli olarak fırçaladığınızdan ve kaliteli ürünler kullandığınızdan emin olun;
Öznel faktörler:
Tükürüğün kimyasal bileşimi (doğal antibakteriyel) kişiden kişiye farklılık gösterir;
Her bir kişinin takma şekli farklıdır, ne yazık ki ya da neyse ki, kendi kendini temizleme kabiliyetine sahip olan ve bu nedenle yüksek ağız boşluğunun sağlığını koruyabilen ve diş çürüğü oluşumuna daha yatkın olan diğer konular vardır.

Diş Estetiği

Diş estetiği, dişlerinizin görünümünü etkileyen her şeye dikkat eder. Diş hekimleri ve hijyenistler ekibimiz, gülüşünüze duyduğunuz güven ve ihtişamı yeniden sağlamak için diş beyazlatma, temizleme ve lekelerin düzeltilmesi ile ilgilenmektedir.

Diş beyazlatma

Ağartma veya İtalyanca’da diş beyazlatma uygulaması, dişlerde sağlıklı diş dokusundan ödün vermeden orijinal renklerine dönmek için belirli kimyasal maddelerin uygulanması yoluyla diş minesinin iç lekelerinin çıkarılmasını içerir.
Koltukta yapılan maske kullanımı sayesinde evde yapılan evde diş beyazlatma ve doğrudan klinikte yapılan profesyonel diş beyazlatma vardır.
Dişlerin kararmasına katkıda bulunan çeşitli faktörler arasında bulduklarımız:

 • Doğal yaşlanma aşınması;
 • Kahve, çay ve tütün tüketimi;
 • Travma;
 • Amalgam restorasyonları;
 • Endodontik tedavilere bağlı renk değişimleri;
 • Çeşitli sistemik hastalıklar;
 • Diş yapısının gelişiminde bozukluklar;
 • Süt dişlerinin travması ve bunun sonucu olarak daimi germ travması.

Evde diş beyazlatma için ipuçları

Evde kullanılan beyazlatma, üzerine beyazlatıcı ajanın (karbamid peroksit) uygulandığı dişçilik izleniminden elde edilen kişiselleştirilmiş bir maske kullanılarak gerçekleştirilir.
Beyazlatıcı ürün tüm tedaviler için aynıdır, ancak duruma bağlı olarak ve diş hekiminin reçetesine göre miktarlar değişebilir.
Herhangi bir beyazlatma işlemine başlamadan önce, diş temizliği (temizlik) yapılması zorunludur; bu, tartar, plak ve pigmentasyonu değiştiren diğer faktörlerin giderilmesi için zorunludur.
Ağartma işlemi çok yaygın bir uygulamadır ve yılda ortalama bir kez yapılır, bulunabilecek tek yan etki dişlerin hassasiyetinde geçici bir artıştır.
Bir diş hekimi veya kendin yap uygulaması tarafından reçete edilmeyen ürünlerin kullanımına kesinlikle tavsiye ederiz.

Kanal Tedavisi

Niçin kanal tedavisi yapılır?

Öncelikle şu bilinmelidir ki, doğal dişin yerini hiç bir yapay diş tutmaz. Dolayısıyla doğal dişlerimiz tedavi ederek son noktaya kadar korumalıyız. Dişlerden biri hastalandığında en bilinen koruma yöntemlerinden biri de kanal tedavisidir. Kanal tedavisi hasar görmüş dişlerin korunmasında yardımcıdır.

Pulpa (sinir, kan, lenf damarlarını içeren dişin içindeki yumuşak tabaka), kendini tamir edemeyecek derecede hasar gördüğünde pulpa ölür. genellikle buna, kırık dişlerdeki veya derin çürüklerdeki bakteriler sebep olur. Bakteriler dişin özünde iltihaba yol açar. Hasar görmüş veya hastalanmış pulpa çıkarılmazsa diş ve çevresindeki dokular enfeksiyona maruz kalır. Ve sonunda dişinizi tamamen kaybedebilirsiniz.

Kanal tedavisi nedir ve nasıl uygulanır?

Kanal tedavisi pulpanın hasar gördüğü durumlarda uygulanan bir tedavi şeklidir. Önceki yıllarda hastalanmış yumuşak diş tabakasıyla karşılaşıldığında tek çözüm çekim iken, günümüzde bu dişleri tedavi etmek mümkündür.

Kanal tedavisi yapılmazsa ne olur?

Derin çürük ve çatlak dolayısıyla pulpanın kendini iyileştiremeyeceği durumlarda diş canlılığını kaybeder, enfeksiyon bütün dişe yayılabilir. Kanal tedavisi yapılmazsa enfeksiyon kök ucundaki dokulara kadar ulaşabilir. Dişi çevreleyen çene kemiği de iltihaplanarak aşınır. Meydana gelen bu boşlukta abse oluşur. Bu tabloya ağrı ve şişlik de eşlik eder ve diş kısa zamanda kaybedilir.

Kanal tedavisinin aşamaları;

Öncelikle ağrısız ve acısız bir tedavi olması için dişe anestezi yapılır.
Daha sonra çürük temizlenip, dişin özüne ulaşılınca hastalıklı ve yumuşak doku çıkarılır. Sinir ve doku artıkları temizlenir.
Kök ucuna kadar diş kanalına şekil verilir. Gerekirse bazı ilaçlar uygulanarak iyileşme hızlandırılabilir.
Seanslar arasında diş iyileşene kadar geçici dolgu maddeleriyle dişin üzeri kapatılır. İltihabın üremesinin durduğu anlaşıldıktan ve kök ucundan iltihap gelmesi sona erdikten sonra kanal içerisi özel bir dolgu maddesiyle, kök ucuna kadar doldurulur.
Bazı vak’alarda bu seanslara hiç gerek olmayıp tek bir seansta da kanal tedavisini sağlıklı bir şekilde kanal tedavisini bitirmek mümkündür.

Kanal tedavisi uygulanmış bir dişin ömrü ne kadardır?

Eğer diş tekrar enfekte olmazsa ve çürümesini önleyici tedbirler alınırsa, ömür boyu bu dolgu kullanılabilir. Düzenli dişhekimi kontrollerinizde enfeksiyonun başlangıcını yakalayabilirsiniz. Ayrıca çok iyi bir ağız bakımı ile de dişin tekrar çürümesi önlenmelidir.

Koruyucu Diş Hekimliği

Konservatif diş hekimliği , hem konjenital (örneğin disromi) hem de edinilen (çürükler) , tüm önleyici tedaviler ve daha sık olarak, ağız boşluğunun yaralanma veya dejeneratif durumlarının tedavisi anlamına gelir .
Hasar görmüş parçaların yeniden yapılandırılmasına yönelik bu müdahaleler, en yeni jenerasyonun ve tamamen toksik olmayan ve antiseptik malzemelerin (kompozit reçineler ve seramikler) kullanılmasını içerir.
Küçük veya orta büyüklükteki muhafazakar müdahalelerde, oyukların doğrudan rekonstrüksiyonu yapılırken, daha ciddi problemlerde, diş laboratuarını içeren daha karmaşık müdahalelerin kullanılması beklenmektedir.
Konservatif diş hekimliği müdahaleleri genellikle bir veya daha fazla çürüğün kaldırılmasıyla başlar.
Çürükler , en yaygın diş travmalarından biri olmasının yanı sıra, ileri bir durum dışında ve diş küspesinden ödün vermediği zaman acı ile kendini göstermediği için en haraplarından biridir .
Bu durumda, konservatif müdahale, çürük dokusunun çıkarılmasının bir birinci fazından ve doğrudan veya dolaylı restorasyon müdahaleleri yoluyla ağız boşluğunun yeniden yapılanmasından ikinci bir aşamadan oluşur.

DOĞRUDAN RESTORASYONLAR

Bir çürük giderme işleminin ardından, diş hekimi tarafından yapılan oyuk aseptik reçinelerle kapatılır ve doğal dişle aynı renk tonuna sahip olacak şekilde şekillendirilir.
Renge ek olarak, diş çürüğü ve cerrahi saldırıdan önce aynı kılmak için diş şekli de yeniden düzenlenir.

INDIRECT RESTORASYONLARI

Çürük giderme evresinden sonra daha ciddi bir varlık olması durumunda, dişlerin eksik kısmının, belirli malzemelerin kullanımı ve kakmalar veya kronlar gibi daha ileri yöntemler kullanılarak yeniden yapılması gerekebilir.

ÖNLEME

Belirtildiği gibi, konservatif diş hekimliğinin müdahalelerinin çoğu çürüğün dejenerasyonundan sonra gereklidir.
Çürüklere ve diğer travmalara dejenerasyonun ilk aşamasında tedavi edebilmek ve doğrudan konservatif tedavilere müdahale edebilmek için periyodik kontrolleri öneriyoruz.

Ağız Cerrahisi

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi bölümümüzde, ağız içerisindeki tüm yumuşak dokuların (dil, yanak, dudak, tükürük bezleri vb.) dişlerin, çenelerin ve çene ekleminin her türlü rahatsızlığının ve hastalığının teşhisi ve cerrahi tedavileri gerçekleştirilir. Yapılacak işlemin tipine ve hastanın durumuna göre yapılması planlanan cerrahi işlemler lokal anestezi, bilinçli sedasyon veya genel anestezi altında yapılmaktadır.

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı Kliniğimizde Uygulanan Tedavi Hizmetleri

 • Sürmüş ya da gömülü kalmış dişlerin çekimi ve sürdürülmesi,
 • Dental implant uygulamalarını ve beraberinde gerekli görüldüğünde sinüs lifting (sinüs yükseltilmesi) ve/veya greft (kemik tozu-otojen blok greftler) uygulamaları,
 • Protez yapımı öncesinde ağızdaki yumuşak ve sert dokuların cerrahi olarak düzenlenmesi,
 • Ağız içerisinde yer alan hem yumuşak (yanak, damak, dil, dudak, kaslar vb.), hem de sert dokularda (dişler, kemikler) gelişen kistik veya tümöral oluşumların tedavileri,
 • Çene yüz bölgesinde gelişen enfeksiyonların tedavileri,
 • Diş ve çene kırıklarının tedavisi,
 • Temporomandibuler eklem hastalıklarının cerrahi ve cerrahi olmayan tedavileri,
 • Temporomandibuler eklem ve çene kemiği kırıklarının cerrahi tedavisi,
 • Çene kemikleri ve çevreleyen yumuşak doku defektlerinin rekonstrüksüyonu.
 • İmplant cerrahisi,
 • Diş hekimi fobisi olan hastalarımızın genel anestezi ve sedasyon altında tedavileri.

İmplant Uygulaması Nedir? Avantajları Nelerdir?

İmplant; çene kemiğine yerleştirilen ve takılacak olan protezlerin tutunması için uygulanan yapay diş kökleridir. Bu yapay diş kökleri; eksik dişlerin yerine yapılır ve uzun ömürlü kullanılabilirler. Uzman hekimler tarafından, steril ortamda küçük bir cerrahi işlemle çene kemiğine yerleştirilen implantlar, yaklaşık 2-3 ay içerisinde çene kemiğine tutunur ve artık bu yapay diş kökü protezleri taşıyacak duruma gelir. Fakat; implant uygulamasının yapılabilmesi için; kemik yapısının uygun olması ve diş etlerinin sağlıklı olması çok önemlidir. İmplantları destekleyecek bu şartların olmadığı durumlarda; ek kemik cerrahisi uygulamaları ile implantların yapılması ve yüksek başarıların elde edilmesi mümkündür.

İmplant uygulamasının en büyük avantajı; kişinin kaybetmiş olduğu eksik dişin ya da dişlerin yerine, neredeyse doğal diş ile tamamen aynı özellikte olan sabit dişlere sahip olunmasıdır. İmplant dişlerin kullanımı; uygun koşullarda ve uzman kişiler tarafından yapıldığı takdirde uzun yıllar kullanılabilir. Bu süreçte kişinin yapacağız ağız ve diş bakımı da önemli rol oynar.

All-On-4 Uygulaması

All-On-4 tekniği ile dişsiz hastalarda bir çenede sadece 4 implant ile tüm ark dişlerini içeren protezler yapılabilmektedir. Özel açılama tekniği ile yapılan İmplant cerrahisi ile tam dişsiz hastalarda aynı gün protezler sabit olarak takılmakta ve hastalar bu tedavi sonrasında dişsiz ya da hareketli protezler ile bekleme dönemi geçirmemektedir. 10 yıldır uygulanan ve başarısı uzun dönem bilimsel çalışmalar ile kanıtlanmış olan All-On-4 tekniği ile hastalar kolay, hızlı ve tatmin edici bir tedavi ile istedikleri gülüş estetiği ve fonksiyona kavuşmaktadır.

4’lü İmplant Tedavisinin Avantajları

 • Tek bir cerrahi işlem ile dental implantların ve aynı gün geçici sabit protezin yapılabilmesi, (özel durumlar hariç)
 • Dişlerin çekildiği gün implantların yerleştirilip geçici sabit protezin yapılabilmesi,
 • Aynı seansta sabit geçici protez ile hastanın hem çiğneme fonksiyonuna, hem estetik bir
 • görünüme hem de konfora kavuşabilme imkanı,
 • Kişiye özel planlanabilen gülüş tasarımı ve estetiği,
 • Hareketli protez kullanamayan ya da bulantı refleksi olan hastalarda rahatlıkla kullanılabilmesi,
 • Dental implantların iyileşme süreci boyunca sabit bir protez kullanılabilmesi,
 • Uzun dönemli takiplerde yüksek başarı oranına sahip olması.

Doğru Teşhis , Doğru Müdahale

Diş Hekimliğinde standartlar her gün yükselmekte , yeni ekipman ve ürünler ağız ve diş sağlığında yeni , güvenilir ve hızlı çözümler sağlamaktadır.